Úvod » Osm církví zve Česko na rande

Ve valentýnském týdnu budou ve spolupráci s Národním týdnem manželství a 8 různými církvemi začínat kurzy Manželské večery na více než 55 místech v ČR (mapa) – zveme Česko na rande, přidejte se i vy!

Jaký kurz je? Svíčky osvětující tváře sedících dvojic, tlumená hudba, povídání po dobré večeři – na první pohled to nevypadá, že se budují vztahy. Přesto ale 94 % církevních vedoucích po světě říká,  že se kurz efektivně zaměřuje na problémy, se kterými se dnes páry setkávají, a 72 % říká, že kurzy dobře oslovují páry, které nejsou křesťané.

Marek Prosner o kurzech řekl:  “V poslední době jsme svědky, že se rozpadá veliké množství manželství, a z obavy, že by tak mohla dopadnou další, lidé raději spolu žijí bez smlouvy. Manželské večery jsou nástrojem, jak tuto skutečnost v naší zemi změnit. Naučit se vyjádřit, co člověk cítí, a zároveň naslouchat tomu druhému, je jeden z klíčů, jak udržet zdravý manželský vztah. Ten pak je radostí pro zúčastněné a inspirací pro přihlížející. Plně podporuji kurzy Manželské večery.”

Pán Ježíš posílal svých Sedmdesát do každého místa, kam měl sám jít – a my vnímáme, že tato akce pomáhá kypřit půdu obměkčovat srdce a bourat předsudky vůči církvi. Pomáhat každému páru zlepšit manželství je prvním krokem na místě, kam “má jít Ježíš sám” v rámci návazné péče.

Nenechme si tuhle jedinečnou příležitost ujít. Zvažte, jestli i svůj sbor nevyzvat, ať se k akci připojí a pozve své přátele. Velmi pravděpodobně ve vašem okolí probíhá kurz, na který můžete pozvat členy sboru a oni zase své přátele. Na webu i Facebooku běží placená propagace všech kurzů – to je ideální okamžik, kdy osobní pozvání jednoho páru druhému zafunguje.

Mapka s přehledem všech otevřených kurzů,

Facebooková stránka, kde je možné najít a sdílet pozvánku na každý z kurzů po ČR,

Zobrazit a stáhnout slajd pro oznámení ve formátu 4:3

Zobrazit a stáhnout slajd ve formátu 16:9,

Video pro oznámení ve sboru (YouTube),

Video pro oznámení ve sboru (stažení celého videa z Úschovny).